2o Γυμνάσιο Μίκρας

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή 2014-2015

xrgorti1-2014

Στις 23/12/2014, έγινε στο σχολείο η Χριστουγεννιάτικη γιορτή που κράτησε όλη την μέρα. Το Γ2 ανέλαβε την διοργάνωση της γιορτής πάνω σε κατευθυντήριες γραμμές που έδωσε η Κα Τσινοπούλου.

xr.giorti 3-2014

Το πρόγραμμα περιλάμβανε εκδήλωση με προβολή οπτικοακουστικού υλικού με θέμα τα ήθη και έθιμα και τους στολισμούς τωνΧριστουγέννων σε Ελλάδα και Ευρώπη, μουσική εκδήλωση που οργανώθηκε εξ ολοκλήρου από τα παιδιά με την βοήθεια της Κας Γεραγωτέλη και θεατρικό δρώμενο με θέμα το ταξίδι του Αι Βασίλη.

xr.giorti 2-2014

Επίσης τα παιδιά γυρίσανε ένα video στο οποίο αποτυπώθηκε η προετοιμασία Χριστουγεννιάτικων γλυκών και προβλήθηκε στο τέλος της εκδήλωσης.Κατόπιν πραγματοποιήθηκαν σε κάθε τμήμα ξεχωριστά, με την επίβλεψη των παιδιών του Γ2, χριστουγεννιάτικες κατασκευές.

xr.giorti 4-2014

Από το Β1 τραγουδήθηκαν τα κάλαντα των Χριστουγέννων σε διάφορες εκδοχές με τις οδηγίες της ΚαςΠαπακωνσταντίνου.Αξίζουν συγχαρητήρια στους μαθητές του Γ2 που με μεγάλο ενθουσιασμό και υπευθυνότητα, επινόησαν, οργάνωσαν και εκτέλεσαν τη γιορτή των Χριστουγέννων.